Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Nová Rada SPF má za sebou prvé zasadnutie

Agroservis 2

Rada Slovenského pozemkového fondu (SPF) má za sebou prvé riadne zasadnutie jej nových členov, ktorých zvolila Národná rada (NR) SR po skončení sa funkčného obdobia predchádzajúcich členov.

Podľa hovorcu SPF Martina Kormoša boli na zasadnutí v tajnom hlasovaní za predsedu rady zvolený Marek Gocník a za podpredsedu Jana Ujová.

“Následne sa rada fondu zaoberala materiálmi, ktoré na zasadnutie pripravil Slovenský pozemkový fond. Predovšetkým išlo o 380 návrhov právnych aktov, ktorých obsahom bol odplatný alebo bezodplatný prevod alebo prenájom majetku v správe alebo nakladaní pozemkového fondu na iné osoby,” opísal Kormoš.

V súlade so zákonom rada fondu takéto akty prerokúva a predkladá k nim štatutárnym orgánom odporúčajúce alebo neodporúčajúce stanovisko.

“Na podpis štatutárov SPF boli radou fondu odporučené všetky návrhy právnych aktov okrem troch, ku ktorým boli doručené námietky,” dodal Kormoš.

Tieto právne akty budú podľa jeho slov osobitne prešetrené. 

“Počet právnych aktov pripravených na decembrové zasadnutie je jasným dôkazom toho, že Slovenský pozemkový fond v uplynulom období veľmi aktívne pracoval,” uviedla generálna riaditeľka SPF Adriana Šklíbová. Ďalšie rokovanie rady fondu je naplánované na 31. januára 2019.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1575 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber komentárov k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x